مقالات تخصصی برق

چراغ های ریلی مگنتی

چراغ های ریلی مگنتی

چراغ های ریلی مگنتی:

به دنبال راهی شیک و کاربردی برای روشن کردن فضای خود هستید؟ پس باید به دنبال چراغ های ریلی مگنتی باشید! این راهنما هر آنچه را که باید در مورد این نوع نور منحصر به فرد بدانید را به شما می گوید. برای آشنایی با انواع مختلف نورپردازی با چراغ های مگنتی، نحوه نصب آن و موارد دیگر، ادامه مطلب را بخوانید!

این چراغ ها یک سیستم ولتاژ پایین برای روشنایی داخلی هستند. از مجموعه ای تشکیل شده اند که می توانند منابع نوری مختلف را در حین استفاده از جاذبه مغناطیسی نگه دارند. سیستم روشنایی چراغ های ریلی مگنتی می توانند طول ها و اندازه های مختلفی داشته باشد. علاوه بر این، مشخصات روشنایی آنها با توجه به وسایل روشنایی مختلف متفاوت است.

با این حال، چراغ باید بتواند در سیستم روشنایی مسیر مغناطیسی قرار گیرد. شما می توانید این وسایل روشنایی را معمولا با چراغ های LED و طرح های نور مغناطیسی پیدا کنید.

چه چیزی نورپردازی چراغ های ریلی مگنتی را خاص می کند؟

کل سیستم اجازه می دهد تا وسایل روشنایی بدون نیاز به ابزار حرکت کنند. این باعث می شود که سیستم روشنایی ریلی مگنتی روش بسیار کارآمدتری برای راه اندازی یک سیستم روشنایی باشد. همچنین از آهنربای گیره ای استفاده می کند که نیاز به نصب سخت افزار را رد می کند. سیستم های روشنایی مسیر مغناطیسی دارای یک کانال فولادی هستند که در دیوار ثابت شده است. این مورد امکان نصب آسان نقاط روی وسایل روشنایی را فراهم می کند. باید فیکسچر را به آهنربایی وصل کنید که بتوانید فوراً آن را حرکت دهید.

چراغ های ریلی مگنتی

چراغ های ریلی مگنتی

روشنایی این چراغ ها:

نورپردازی مسیر مغناطیسی به لطف روند نورپردازی اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرد. امروزه بسیاری از افراد جامعه از چراغ های ریلی مگنتی مسیر و وسایل روشنایی خطی استفاده می کنند تا ظاهری منحصر به فرد به فضای داخلی ببخشند. علاوه بر این، لامپ‌ها در این سیستم‌های روشنایی باید فاصله‌ای برابر داشته باشند. در غیر این صورت جذابیت کمتری خواهند داشت.

شما می توانید از هر ترکیبی از چراغ ها در سیستم مسیر استفاده کنید، اما اکثر افرادی که دکوراسیون را تکمیل می کنند، نور خطی را در سیستم های ولتاژ خط خود انتخاب می کنند. این کار اجازه می دهد تا روشنایی بدون هیچ ابزار کمکی به هر موقعیتی حرکت کند. نورپردازی ریلی در مورد روشنایی کاربردی نیز بسیار محبوب است زیرا امکان توزیع یکنواخت نور را فراهم می کند.

اگر کاربران بخواهند وسایل نور را به درستی پرتاب کنند، ممکن است همچنان نیاز به تعویض آهنربا در چراغ های ریلی مگنتی در طول زمان داشته باشند. همچنین به منبع نور شما اجازه می دهد در جای خود باقی بماند و سرها را در یک موقعیت قرار دهید. می توانید روش نصب آن را بررسی کنید و سپس آن را بر اساس آن اضافه کنید. در حالی که چراغ ریلی می تواند در خطوط مستقیم یا طرح های مختلف در روشنایی عمومی تنظیم شود، پیشنهاد می کنیم سیستم روشنایی مسیر مغناطیسی مناسب را انتخاب کنید. چندین فاکتور وجود دارد که باید قبل از انتخاب سیستم روشنایی در نظر بگیرید.

انتخاب چراغ های ریلی مگنتی – نکاتی که باید بدانید:

نکات زیر برای انتخاب یک سیستم روشنایی مغناطیسی برای مدار الکتریکی و سیستم نصب خانه خود باید رعایت کنید.

به فاصله مسیر فکر کنید:

اولین چیزی که هنگام جستجوی یک سیستم نورپردازی مسیر ریلی مگنتی باید در نظر بگیرید، نوع قطعات مسیر مورد نظر و افزودن فضاهای مختلف به آن است. فقط در صورتی می توانید شرایط نصب را برآورده کنید که از فاصله ها به درستی مراقبت کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که به یک طراحی ایده آل برای فضای داخلی خود فکر کنید. فرقی نمی کند که سیستم روشنایی مسیر مغناطیسی را برای استفاده تجاری یا شخصی می خواهید.

شما باید طراحی مناسبی را برای فضای داخلی خود در نظر بگیرید. تعادل فضاهای مختلف بین لامپ ها ضروری است زیرا می تواند بر دکوراسیون تأثیر بگذارد. در حالت ایده‌آل، فاصله بین هر نور باید 5 اینچ باشد، اما می‌توانید با توجه به تعداد لامپ‌ها و ناحیه‌ای که می‌خواهید بپوشانید، آن را تغییر دهید. می توانید طرح ایده آلی داشته باشید و بر اساس آن روکش و مبلمان اضافه کنید. تا زمانی که آنها را به طور مساوی از هم فاصله دهید، فاصله نباید مشکلی ایجاد کند.

چراغ های ریلی مگنتی

چراغ های ریلی مگنتی

ارتفاع اتاق:

در مرحله بعد، باید ارتفاع اتاقی را که می‌خواهید چراغ‌ها را در آن اضافه کنید، در نظر بگیرید. مهم است که به یاد داشته باشید که لامپ‌ها فقط می‌توانند تا یک ارتفاع مشخص نور ساطع کنند، زیرا شما نمی‌خواهید تمام آن زمان را صرف تنظیم نور مغناطیسی روی سقف‌های بلند کنید تا ببینید اتاق به‌درستی روشن نمی‌شود. بنابراین، باید ارتفاع اتاق و میزان انتشار نور لامپ هایی که استفاده می کنید را ارزیابی کنید. مسیرهای روشنایی اندازه های مختلفی دارند. به عنوان مثال، طول 7 فوت کوچکترین اندازه است و طول 10 و 12 فوت نیز موجود است. بنابراین باید فضای کافی در اتاق و روی دیوار برای روشنایی مسیر مغناطیسی داشته باشید.

مصرف انرژی:

مصرف انرژی در انتخاب سیستم روشنایی مسیر مغناطیسی نقش کلیدی ایفا می کند زیرا بر صورت حساب های شما تأثیر می گذارد. این یک عامل مهم است که باید در نظر بگیرید، به خصوص اگر می خواهید از چراغ های ریلی مگنتی برای مدت طولانی تری استفاده کنید یا اگر چراغ ها را برای ساعت های طولانی روشن نگه دارید. انتخاب لامپ های کم مصرف برای سیستم روشنایی مسیر مغناطیسی در دراز مدت برای شما مفید خواهد بود. اگر نمی خواهید بعداً با مشکل مواجه شوید، باید چراغ های مسیر خود را از یک منبع قابل اعتماد بررسی کنید.

گزینه کنترل از راه دور:

در حالی که این یک ضرورت نیست، اما افزودن یک گزینه کنترل از راه دور به روشنایی مسیر مغناطیسی می تواند به شما در خودکارسازی فرآیند کمک کند. می توانید نورپردازی از راه دور را به مسیر اضافه کنید و هر زمان که بخواهید آن را روشن و خاموش کنید. این چراغ ها همچنین به کاربران اجازه می دهد تا روشنایی و شدت خود را تنظیم کنند و آنها را به یک اندازه برای همه انواع فضاهای داخلی کاربردی کنند.

زاویه پرتو:

بسیاری از مردم این را نمی دانند، اما نورپردازی مسیر مغناطیسی می تواند زاویه پرتو داشته باشد اگر از منبع نور متحرک در آن استفاده کنید. از این رو. شما باید زاویه مناسبی را برای فضای داخلی خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شما نمی خواهید نور را به سمت آینه بگیرید زیرا نور بازتابی بر ظاهر اتاق شما تأثیر می گذارد. اکثر این گزینه های نورپردازی مسیر مغناطیسی دارای زاویه 45 درجه هستند که به آنها کمک می کند تا نور را در یک زاویه متعادل ارائه دهند.

چراغ های ریلی مگنتی

چراغ های ریلی مگنتی

دمای رنگ:

دمای رنگ نور مغناطیسی نیز مهم است. بسته به ترجیحات خود می توانید یک لامپ سایه سردتر یا یک لامپ گرمتر انتخاب کنید. بیشتر خرده‌فروشی‌ها برای مکان‌هایی که می‌خواهند مشتریان به آن‌ها توجه کنند، از لحن گرم‌تری استفاده می‌کنند. با این حال، دیگران ممکن است از روشنایی مونوریل و یک منبع تغذیه ساده در روشنایی مسیر مغناطیسی خود استفاده کنند.

تغییر رنگ:

تغییر رنگ عاملی برای روشنایی مسیر مغناطیسی نیست، اما می تواند بر تعداد دفعاتی که نیاز به تعویض لامپ دارید تأثیر بگذارد. تغییر رنگ به مواردی اطلاق می شود که نورها از رنگ اصلی خود کم می شوند و با گذشت زمان شدت خود را از دست می دهند. به خاطر داشته باشید که لامپ ها برای این مشکل نیازی به توقف کار ندارند. آنها به سادگی می توانند کم نور شوند، که بر میزان نور دریافتی شما در داخل خانه تأثیر می گذارد.

آیا نصب چراغ ریلی دشوار است؟

اگر گزینه های مناسب را انتخاب کنید، نصب روشنایی مسیر مغناطیسی دشوار نیست. در زیر چند روش نصب آسان وجود دارد که می توانید برای گزینه های روشنایی مسیر آهنربایی خود انتخاب کنید.

نصب توکار:
این نوع نصب به دلیل ساده و آسان بودن برای ساختمان های جدید مناسب است.

نصب روی سطح:

این مورد شامل اضافه کردن روشنایی در مسیر بدون ایجاد برش در سطح سقف است.

نصب آویز:
در نهایت، نصب سیستم آویز برای تاسیسات داخلی برای مناطقی مانند ادارات، اتاق‌های غذاخوری، اتاق‌های جلسه، سالن‌های کنفرانس و غیره بهترین کار را دارد.

نتیجه گیری:

نورپردازی با چراغ ریلی مگنتی یک راه عالی برای روشن کردن فضای داخلی در تنظیمات شخصی و حرفه ای است زیرا به کاربران اجازه می دهد تا بدون ایجاد هیچ برشی روی سقف، نور اتاق خود را تغییر دهند. نورپردازی ریلی نیز در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف موجود است که تقریباً برای هر نوع اتاقی ایده‌آل است.

فقط باید مطمئن شوید که به فاصله نور، ارتفاع، طراحی، دمای رنگ، نور پرتو و برخی عوامل اساسی دیگر توجه کرده اید. این به شما کمک می کند تا روشنایی مسیر مغناطیسی مناسب را برای فضای داخلی خود انتخاب کنید.

ما امیدواریم که این راهنمای دقیق چراغ های ریلی مگنتی برای شما مفید باشد و نور مغناطیسی مسیر مغناطیسی را برای پروژه داخلی بعدی خود برای ساخت و ساز یا به روز رسانی انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید